​حتي يک ليتر از سهميه آب شهرکرد کم نمي‌شود/ تخصيص ۶۵۰ ميليارد تومان اعتبار به دو پروژه مهم استان

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/07/20
نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي گفت: حاضر نيستم يک ليتر از آب شهرکرد به هفشجان اختصاص يابد چراکه شهرکرد هم دچار کم آبي است و مشکل آب هفشجان بايد از طريق پروژه بن ـ بروجن و آب کوهرنگ حل شود و به جد پيگير اين موضوع هستم.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهرکرد، احمد راستينه شامگاه شنبه در دويست و نود و پنجمين جلسه علني شورا ضمن تقدير از شهرداري شهرکرد جهت اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهري اظهارداشت: در انجام کار توسط شهرداري حداقل ۱۵ ميليارد تومان صرفه‌جويي مي‌شود که جاي تقدير دارد.

وي افزود: اعلام آمادگي مي‌کنم که هربار در استان حضور يافتم جهت رفع مشکلات فوري شهرکرد در جلسه شوراي اسلامي شهرکرد حاضر شوم چراکه ۲۲ سال در شهرکرد زندگي مي‌کنم و هيچ تفاوتي بين دغدغه‌هاي من و اعضاي شوراي شهر شهرکرد وجود ندارد و بايد بستر يک زندگي آبرومندانه براي رفاه حال شهروندان آماده شود و اين ضرورت توجه به شهر شهرکرد را صد چندان مي‌کند.

نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ۳ شوراي پيشرفت و تعالي در شهرکرد ايجاد شده است، بيان کرد: نماينده شوراي اسلامي شهرکرد نيز مي‌تواند در اين شورا حضور يابد و به عنوان بازوان مشورتي نمايند‌ه‌ مجلس در اين شورا حضور داشته باشد. اين شورا تاکنون در ۳۰ روستا تشکيل شده است.

راستينه با بيان اينکه بزرگ‌ترين مشکل استان بازي‌هاي سياسي است و اين يک سم مهلک و باعث عقب ماندگي استان مي‌شود، ادامه داد: بنده هيچ شأنيتي ندارم جز فرزند کوچک شما که همه انرژي‌اش را براي کمک به شما به ميدان آورده است و در راستاي اجراي پروژه‌ها جلسات مختلف با قرارگاه خاتم الانبيا ء داشته‌ام و پروژه زيرگذر و روگذر ميدان معلم را پيگيري نمودم. 

وي با اشاره به پيگيري جهت خريد نردبان بلند آتش‌نشاني گفت: با رئيس هلدينگ بانک شهر جلساتي برگزار شد که با توجه به خريد هزار دستگاه ماشين نردبان بلند از روسيه براي ايران قرار شد به استان ما نيز کمک شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: مجموعه مديريت شهري هر پروژه‌اي که مي‌تواند را پيگيري کند و براي تامين اعتبار آن و هرکجا گره‌اي وجود دارد کمک خواهيم کرد. 

راستينه ادامه داد: يک تيم رصد تشکيل شده است و مسئولاني که قول‌هايي مي‌دهند براي استان اين موارد پيگيري و بايد نتيجه آن اعلام شود و ظرفيت تمام مسئولان استاني و شهرستاني براي رفع مشکلات بايد به کار گرفته شود. 

وي گفت: مرکز استان بايد به صورت جدي به بحث پسماند ورود کند و اگر شهرداري در اين بحث وارد شود درآمدزايي آن براي آينده موثر خواهد بود، همچنين مي‌طلبد از ظرفيت سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور استفاده کنيد و حاضر هستند تا سقف ۱۰۰ ميليارد تومان اوراق براي استان پرداخت کنند و يک سرمايه‌گذار در حال حاضر آماده است تا سقف هزار ميليارد تومان در استان سرمايه‌گذاري کند. 

نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشکلات دشت شهرکرد تصريح کرد: يک مطالعه جدي در مورد آبخوان‌داري دشت شهرکرد ارائه تا در وزارتخانه پيگيري و مشکلات رفع شود.

راستينه با اشاره به پروژه بن - بروجن گفت: مجمع نمايندگان استان به اتفاق به اين اجماع رسيدند که پروژه بن _ بروجن پروژه اولويت‌دار استان معرفي شود و در حال حاضر ۲۰۰ ميليارد تومان اعتبار براي خط لوله به استان اختصاص يافته و قول اختصاص ۲۵۰ ميليارد تومان ديگر نيز پايان سال داده شده است.

وي با اشاره به اعتبارات پروژه راه‌آهن شهرکرد افزود: مجموعا امسال ۱۷۰ ميليارد تومان براي اين پروژه پيش‌بيني شده بود که با رايزني‌هاي انجام شده در حال حاضر۴۵۰ ميليارد تومان تامين اعتبار انجام و ۲۰۰ ميليارد تومان ديگر تا خرداد ماه سال آينده تامين اعتبار شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي يکي ديگر از مشکلات استان را آب قطب صنعتي شهرکرد عنوان کرد و گفت: تخصيص آب به قطب صنعتي افزايش خواهد يافت و در راستاي ايجاد اشتغال مجتمع دامپروري ۳ هزار رأسي در دست اجرا است.

راستينه با اشاره به مشکلات آب شهر هفشجان بيان کرد: ۱۸۹ بيمار دياليزي در شهر هفشجان وجود دارد و از نظر وضعيت آبي در وضعيت بدي قرار دارند اما حاضر نيستم يک ليتر از آب شهرکرد به هفشجان اختصاص يابد چراکه شهرکرد هم دچار کم آبي است و هميشه گفته‌ام که بايد مشکل آب هفشجان حل شود اما نمي‌توان از سهميه آب شهرکرد کم کرد قرار شد آب بن ـ بروجن که انجام شد يک رينگي بين آب بن ـ بروجن و آب کوهرنگ شکل بگيرد و سميه آب هفشجان از آنجا ديده شود تا فشاري به آب شهرکرد وارد نشود و به صورت جدي پيگير اين موضوع هستم.

وي با اشاره به تبديل شهر فرخشهر به شهرستان گفت: براي تقسيمات سازمان ثبت اسناد و املاک محور قانوني است و هيچکس حق دخالت ندارد .
نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه حضور در انتخابات اين دوره تنها به خواست مردم بوده است، تصريح کرد: هيچ برنامه‌اي براي حضور در انتخابات دوره بعد ندارم و در اين ۴ سال تنها هدفم خدمت به مردم است. 

راستينه با اشاره به مشکلات پروژه‌هاي کمربندي جنوب و شمال شهرکرد بيان کرد: براي رفع مشکلات اين پروژه‌ها هرکجا نياز باشد ورود خواهم کرد. 

وي با بيان اينکه در دفاع از حقوق مردم با هيچ کس تعارف نداريم افزود: در حال حاضر در کميسيون فرهنگي مجلس دبير کميته خانواده هستم يک طرح شامل ۷۰ ماده در مورد جمعيت و تعالي خانواده تهيه شده که تمام موارد مربوط به خانواده و تولد فرزند را در بيان کرده است و اين طرح به عنوان سند افتخار انقلاب اسلامي در دفاع از خانواده ثبت خواهد شد. 

راستينه با بيان اينکه امروز وارد يک چاله جمعيتي شده‌ايم، ادامه داد: در ۶ ماهه امسال رشد جمعيت به زير يک درصد رسيده و تا پايان سال به زير صفر خواهد رسيد که اگر اين موضوع مديريت نشود در آينده يک کشور پير خواهيم داشت . 

نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي  با بيان اينکه بنده را به عنوان عضو افتخاري شوراي شهر بدانيد، خاطرنشان کرد: وحدت، همدلي و برادر و در کنار همديگر ايستادن تنها راهکار ما براي رفع مشکلات استان است. 

راستينه با اشاره به همسان‌سازي حقوق بازنشستگان گفت: طرح همسان‌سازي براي بازنشستگان تامين اجتماعي از مردادماه و براي بازنشستگان لشکري و کشوري از مهرماه اجرا مي‌شود.
انتهاي پيام/

کد خبر: 62753 نمایش: 32

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.