پيشنهاد شوراي اسلامي شهرکرد به استاندار؛ تعطيلي يک هفته‌اي ادارات

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/07/13
عضو شوراي اسلامي شهرکرد گفت: باتوجه به شيوع ويروس کرونا در استان مي‌طلبد استاندار نسبت به تعطيلي يک الي دو هفته‌اي ادارات استان دستورات لازم را صادر نمايد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي، فرهاد رئيسي شامگاه شنبه در دويست و نود و سومين جلسه علني شورا با اشاره به اتمام قرارداد شرکت خدمات شهري اظهارداشت: شهرداري آمادگي دارد تا حدود ۳ ماه خدمات شهري و نظافت شهر را انجام دهد که اين کار بزرگي است و مي‌طلبد همه با مديريت شهري همراه شويم تا از اين زمان گذر و بتوانيم شرکت بهتر را در مناقصه انتخاب کنيم.

وي با بيان اينکه با انتخاب شرکت جديد بايد در حوزه خدمات شهري شاهد تغيير و تحولات اساسي باشيم، افزود: نظارت بر مجموعه خدمات شهري و نظافت شهري يکي از دغدغه‌هاي  مديريت شهري است چرا که بخشي از سلامت شهروندان به اين قسمت وابستگي دارد و بايد مورد توجه قرار گيرد.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: در گذشته تصميمات نابجا منجر به فروش دستگاه‌ها و ماشين‌آلات خدمات شهري شهرداري شد که اگر اين اتفاق رخ نداده بود امروز مي‌توانستيم شرايط را به درستي مديريت کنيم اما بايد آمادگي داشته باشيم تا در مواقع بحران بتوانيم به بهترين نحو به شهروندان خدمات ارائه نماييم.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: قبل از اينکه با کمبودها در زمينه خدمات شهري و نظافت شهري مواجه شويم مي‌طلبد از ظرفيت دستگاه‌هاي دولتي که در اين زمينه مي‌توانند کمک کنند، استفاده کنيم.

وي با بيان اينکه برگزاري مناقصه و انتخاب شرکت نيز بايد در دستور کار شهرداري قرار گيرد، افزود: نبايد منتظر ماند تا شرکت‌ها در مناقصه شرکت کنند بلکه بايد شهرداري از شرکت‌هاي توانمند دعوت به همکاري کند.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به وضعيت قرمز استان در رابطه با شيوع کرونا بيان کرد: دورکاري در اين وضعيت به ويژه براي شهرداري درست نيست چرا که ارباب رجوع مراجعه مي‌کنند و پرسنل مجبور به پاسخگويي هستند بنابراين بايد طي مکاتبه‌اي از استاندار خواسته شود تا يک الي دو هفته ادارات به ويژه شهرداري را تعطيل کنند.

بلالي با اشاره به ارائه خدمات شهري گفت: نظافت شهر در زماني که کرونا در حال فراگيري مي‌باشد بسيار مهم است بنابراين شهرداري بايد در زمان انجام خدمات اين مهم را مدنظر قرار دهد و حق و حقوقات‌ کارگران به درستي و در موعد مقرر پرداخت شود.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: در اين شرايط بايد همه دست به دست هم دهيم و به شهرداري کمک کنيم تا در نظافت شهر بتواند بهترين خدمات را به مردم ارائه نمايند که در اين راستا مي‌توان از ظرفيت شهرداري‌هاي ديگر هم استفاده کرد.

حيدري با بيان اينکه شهرداري بايد تجهيزاتش را در حوزه خدمات شهري تکميل کند، افزود: بايد برنامه‌ريزي شود تا تجهيزات شهرداري کامل‌تر از زمان فعلي شود تا در مواقع بحران مشکلي در امر خدمت به مردم ايجاد نشود.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه بيان کرد: نظافت کامل شهر توسط شهرداري اتفاق ميموني است چرا که در گذشته شايد نظافت کامل شهر آنطور که بايد انجام نمي‌شد و زماني که شهرداري ورود پيدا کند مردم شاهد تغييرات اساسي خواهند بود.

وي گفت: موضوع برون‌سپاري يک امر پذيرفته شده است و بايد کارهاي خدمات شهري را شهرداري به شرکت‌هاي خصوصي واگذار کند تا انرژي نيروها در اين بخش از بين نرود.

عليرضا توکلي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه تصريح کرد: انجام کار خدمات شهري به صورت اماني توسط شهرداري يک امر پسنديده است اما بايد نسبت به انتخاب شرکت سريعاً اقدامات لازم را انجام دهيم.

حيدر عليپور عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه گفت: اصل ۴۴ قانون به موضوع برون‌سپاري اشاره کرده و انجام امورات خدمات شهري بايد به شرکت خصوصي واگذار شود اما يک شرکت توانمند انتخاب گردد که نسبت به قبل خدمات بهتري ارائه دهد.

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در پايان جلسه بيان کرد: برنامه‌هاي خوبي پيش‌بيني شده که شهرداري بتواند به مدت ۳ ماه تا انتخاب شرکت، خدمات شهري و نظافت شهر را انجام دهد.

وي افزود: قطعا در زماني که بخواهيم مناقصه برگزار کنيم شرايط متفاوت خواهد بود چراکه يکي از دغدغه‌هاي جدي ما بحث خدمات شهري و معيشت کارگران است.

هادي مهرباني سرپرست معاونت خدمات شهري نيز گفت: در حال حاضر اجاره ۱۶ ماشين سنگين در دستور کار شهرداري قرار دارد که قرارداد با ۹ دستگاه امروز منعقد و مابقي در حال رايزني است. همچنين ۲ نيسان اضطراري و ۳ماشين‌ پرس پيش‌بيني شده است.

وي گفت: جلسات با نيروهاي شيفت شب برگزار و نحوه‌ي کار براي آن‌ها توضيح داده شده تا بتوانيم خدمات شهري را به نحوه مطلوب ارائه دهيم.

کد خبر: 62736 نمایش: 83

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.