طرح پساب‌هاي محله‌اي در شهرکرد اجرا شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/07/06
عضو شوراي اسلامي شهرکرد گفت: در راستاي آبياري فضاي سبز اجراي طرح پساب محله‌اي مي‌تواند به صرفه‌جويي‌ها کمک کند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهرکرد، فرهاد رئيسي در دويست و نودمين جلسه علني شورا با بيان اينکه سازمان نظام مهندسي يکي از سازمان‌هاي فعال در استان است، اظهارداشت: هر مسئله‌اي که در ساخت و سازها وجود داشته باشد مردم در ابتدا شهرداري، راه و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي را مورد خطاب قرار مي‌دهند که اميدواريم با تعامل بيشتر بتوانيم مشکلات موجود در ساخت و ساز را برطرف و اگر شهر ايمن و سالم بخواهيم بايد ارتباط سه‌جانبه داشته باشيم.

وي افزود: امروز اگر مشکلاتي در معماري و ترافيک شهر ايجاد مي‌شود به دليل عدم هماهنگي بين سازمان‌ها است بنابراين بايد برنامه‌هاي لازم براي تمامي قسمت‌هاي شهر به ويژه بافت فرسوده تعريف و معماري ايراني-اسلامي در بافت فرسوده پياده‌سازي شود.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه رونق ساخت و ساز در شهرکرد بايد براساس اجراي تمامي قوانين و با نظارت کامل انجام شود، خاطرنشان کرد: سخت‌گيري‌هاي مجموعه مديريت شهري در ساخت و سازها دلسوزانه و تنها براي رونق شهر و رفاه مردم است اما در برخي مواقع مراودات اجتماعي و تخلفاتي انجام مي‌شو‌د.

رئيسي با بيان اينکه در حال حاضر با مشکل شديد آب مواجه هستيم، ادامه داد: عمق آب چاه‌هاي ۳۷ متر پايين رفته و بيشتر چاه‌هاي آب در حال خشک شدن است و براي آبياري فضاي سبز بايد به سمت استفاده از پساب برويم که مي‌طلبد در راستاي ايجاد چاه‌هاي جذبي يک تصميم‌گيري درست انجام شود.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه شهرداري و سازمان نظام مهندسي در راستاي توسعه شهر بايد قدم بردارند، بيان کرد: مي‌طلبد کميته‌هاي تخصصي تشکيل و مشکلات و مسائل شهر بررسي شود.

وي افزود: يکي از معضلات اصلي شهر کمبود پارکينگ و فروش آن است که بايد با تدابير لازم اين مشکل رفع شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به حفر چاه‌هاي جذبي ادامه داد: مي‌طلبد در انتهاي مسيل‌ها چاه‌هايي حفر تا آب از شهر خارج نشود.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه حفر چاه‌هاي جذبي را ضروري دانست و گفت: مي‌توان از پساب فاضلاب مجتمع‌هاي مسکوني در راستاي آبياري فضاي سبز همان محل استفاده نمود و پساب محله‌اي را در دستور کار قرار داد.

عليرضا توکلي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: قانون‌گذار جهت بالا بردن خدمات مهندسي، يک سازماني به نام سازمان نظام مهندسي را تشکيل داده و وظايفي که بر عهده اين سازمان قرار داده شده بسيار حائز اهميت است.

وي گفت: سازمان نظام مهندسي بايد به‌عنوان يک عامل بازدارنده تخلفات عمل کند تا ديگر شاهد تخلفات ساختماني در سطح شهر نباشيم.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسي ظرفيت خوبي دارد که شهرداري مي‌تواند در راستاي ساخت و سازهاي قانوني از اين ظرفيت استفاده کند و تداوم جلسات سازمان نظام مهندسي با شهرداري مي‌تواند نويدبخش روزهاي خوبي براي مردم باشد.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد هم گفت: يک هماهنگي بين نظام مهندسي و شهرداري بايد وجود داشته باشد تا در بحث نماي ساختمان‌ها  يک وحدت‌ رويه ايجاد شود.

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: شهرداري آمادگي دارد تا بخشي از خدمات مشترک با سازمان نظام مهندسي را به صورت الکترونيکي ارائه دهد تا علاوه‌ بر سرعت بخشيدن به کارها از مراجعه حضوري افراد نيز کاسته شود.

وي افزود: مي‌طلبد در راستاي اجراي درست ضوابط طرح تفصيلي، براي کارشناسان يک دوره آموزشي برگزار شود.

عبدالغني گفت: همچنين در راستاي جمع‌آوري آب‌هاي سطحي و استفاده از آن در فضاي سبز يک کميته تخصصي تشکيل و مسائل و مشکلات بايد به‌صورت تخصصي بررسي شود

مهران کوهي کمالي رئيس سازمان نظام مهندسي چهارمحال و بختياري نيز در پايان جلسه بيان کرد: اين سازمان خود را از بدنه شهرداري مي‌داند و با نظارت بر ساخت و سازها يک کار فرهنگي و عملياتي انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه بزرگ‌ترين هزينه زندگي يک فرد توسط نظام مهندسي مديريت مي‌شود، گفت: مواردي که توسط سازمان نظام مهندسي ارائه مي‌شود مردم ملزم به اجراي آن هستند.

کوهي‌کمالي ادامه داد: در راستاي ايجاد چاه‌هاي جذبي و اجراي نماهاي ساختماني بايد طرح‌هاي تشويقي تعريف و اجرا و طرح‌هايي که توسط شهروندان ارائه مي‌شود داوري و طرح برتر انتخاب شود.
 

کد خبر: 62715 نمایش: 27

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.