1300ميليارد تومان از اموال شهرداري به بيت‌المال بازگشت داده شد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/31 07:41:45
عضو شوراي اسلامي شهرکرد گفت: در حال حاضر حدود ۱۳۰۰ ميليارد تومان از اموال شهرداري بازگشت داده شده و با پيگيري پرونده‌هاي ديگر اين مبلغ به بيش از ۲ هزار ميليارد تومان افزايش مي‌يابد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهرکرد، فرهاد رئيسي در دويست و هشتاد و نهمين جلسه علني شورا با اشاره به بازگشت تعدادي از اموال شهرداري اظهارداشت: تلاش نيروهاي واحد حقوقي و املاک شهرداري در اين پرونده‌ها ستودني است چراکه از دست‌اندازي به اموال بيت‌المال جلوگيري کردند.

وي افزود: با توجه به اينکه قيمت املاک روز به روز در حال افزايش است بنابراين واحد حقوقي و املاک بايد نظارت بيشتري بر اموال شهرداري داشته باشد تا از حق مردم و اموال شهرداري به خوبي دفاع کند.

رئيس‌ شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به اينکه پرونده‌هايي که توسط واحد حقوقي و املاک در حال‌ حاضر پيگيري و منجر به بازگشت اموال شهرداري شده است برابر ۳ سال بودجه شهرداري مي‌باشد، بيان کرد: بايد يک بانک اطلاعاتي کامل از اموال شهرداري تهيه و در سامانه ثبت شود که از دست‌اندازي افراد به بيت‌المال جلوگيري شود.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه ضمن تبريک هفته دفاع مقدس و تشکر از دستگاه قضا، واحد حقوقي و املاک شهرداري و کميسيون حقوقي شوراي شهر خاطرنشان کرد: بايد يک نگاه ويژه نسبت به کارکنان پرتلاش به ويژه واحد حقوقي که در اين پرونده‌ها توانستند اموال شهرداري را بازگشت دهند، داشته باشيم.

وي با بيان اينکه از مشاوران حقوقي قوي بايد در واحد حقوقي استفاده شود، گفت: برخي‌ها در گذشته اعتقاد داشتند که املاک شهرداري بايد فروخته و در برج‌ دوقلو هزينه شود اما بايد امروز درس عبرت بگيريم و اجازه تکرار اشتباهات گذشته را ندهيم.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه با بيان اينکه همه ما با هر تخصصي براي آسايش و رفاه مردم بايد تلاش کنيم، بيان کرد: در راستاي اخذ سند براي تمامي اموال شهرداري به ويژه خيابان‌هاي تازه تأسيس اقدامات لازم انجام شود تا اموال مجموعه مديريت شهري به وضوح مشخص باشد.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه ضمن تشکر از رئيس‌ کل دادگستري، دادستان، سازمان بازرسي و قضات دادگستري خاطرنشان کرد: با ارائه مستندات کامل دستگاه قضا امروز به کمک مجموعه مديريت شهري آمده تا اموال شهرداري بازگشت داده شود.

وي افزود: در حال حاضر حدود ۱۳۰۰ ميليارد تومان از اموال شهرداري بازگشت داده شده و با پيگيري پرونده‌هاي ديگر اين مبلغ به بيش از ۲ هزار ميليارد تومان افزايش مي‌يابد.

حيدري بيان کرد: حقوقات‌ از دست رفته شهرداري بابت سوءاستفاده‌ها، تفکيک‌ها و عقب‌نشيني‌ها بايد بازگشت داده شود که اين کار نيازمند بررسي پرونده‌هاي گذشته است.

عضو شوراي اسلامي شهرکرد گفت: از طريق رسانه‌ها بايد اطلاع‌رساني شود تا افرادي که از املاک شهرداري مطلع هستند نسبت به معرفي آن به مديريت شهري اقدام نمايد.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه ضمن تبريک هفته دفاع مقدس و تشکر از کارشناسي‌هاي دقيق انجام شده بيان کرد: اگر کارشناسي دقيق کارشناسان نبود شايد امروز مديريت شهري را دچار مشکل مي‌کرد اما خوشبختانه کارشناسي‌ها به درستي انجام شد.

وي گفت: گاهي اوقات انتقاداتي به واحد حقوقي و املاک وارد است اما در اين پرونده‌ها تلاش کردند و اموال بيت‌المال را بازگرداندند.

عليرضا توکلي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: واحد حقوقي تلاش بسيار خوبي در اين پرونده‌ها داشته است اما بايد اين نيروها يک امنيت شغلي داشته باشند که مي‌طلبد در راستاي تبديل وضعيت اين نيروها تلاش شود.

اسماعيل زماندوست سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع شهرداري شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي گفت: چارت سازماني بررسي و در صورت امکان اين کار انجام خواهد شد. 

وي با اشاره به ثبت املاک شهرداري در سامانه افزود: امروز کار سنتي پاسخگو نيست بنابراين بايد املاک و دارايي‌ها در سامانه ثبت و ورود و خروج املاک به صورت کامل مشخص شود.

زماندوست بيان کرد: نيروهاي حقوقي بايد انرژي‌شان را بر روي املاکي بگذارند که به آن‌ها دست‌اندازي شده است.

کد خبر: 62702 نمایش: 70

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.