موافقت شوراي شهر شهرکرد براي خريد بيش از ۳ ميليارد تومان تجهيزات

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/24 10:49:56
عضو شوراي اسلامي شهرکرد گفت: ۳ ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان بودجه از محل درآمد مازاد فروش اموال غيرمنقول جهت خريد تجهيزات ديتا، خريد تجهيزات نظارت تصويري و استاندارد‌سازي جايگاه سي‌ان‌جي پيش‌بيني شد که مي‌تواند در راستاي هوشمند‌سازي شهر کمک کند.

فرهاد رئيسي در دويست و هشتاد و هفتمين جلسه علني شورا با اشاره به مشکلات پايانه مسافربري آزادي در زمان شيوع ويروس کرونا اظهارداشت: با توجه به اينکه مدتي پايانه به علت شيوع ويروس کرونا تعطيل و با ظرفيت بسيار کم فعاليت مي‌نمود، سبب ايجاد خسارت به مستأجران شده که بايد براي رسيدگي به مشکلات مستأجران ترمينال اهتمام ويژه داشته باشيم.

وي با اشاره به نامناسب بودن درب ورودي امامزادگان دوخاتون(س) افزود: مي‌طلبد شهرداري و اوقاف و امور خيريه براي تعويض درب اين مکان مذهبي اقدامات لازم را انجام دهند.

رئيس‌ شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به وضعيت آتش‌نشان‌هاي تعديل شده، بيان کرد: براساس قانون و ضوابط، مشکلات آتش‌نشان‌هايي که تعديل شده‌اند بررسي و تعيين تکليف شوند.

رئيسي با اشاره به چهلمين سالگرد دفاع مقدس و اربعين حسيني گفت: بايد فضاي شهر به گونه‌اي باشد که مردم کاملا ارزش‌هاي آن را احساس کنند و همکاري لازم با هئيت‌هاي مذهبي جهت برپايي موکب با رعايت کامل مسائل بهداشتي براي مراسم اربعين انجام شود.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به انتقال بودجه براي تکميل پروژه ميدان امام‌‌زادگان دوخاتون(س) خاطرنشان کرد: در راستاي هزينه‌کرد درست اعتبار مورد نظر بايد برنامه‌ريزي و هماهنگي لازم انجام تا شاهد اجراي يک پروژه مطلوب در شهر باشيم.

وي گفت: يکي از اولويت‌ها و دغدغه‌هاي ما احصاء مشکلات شهري و برنامه‌ريزي جهت رفع اين مشکلات است که بايد هفته آينده مشکلات توسط اعضاء شورا جمع‌آوري و اعلام شود

حيدر عليپور با اشاره به جابجايي رديف تملک دارايي يک پروژه گفت: جهت مرمت و بازسازي خانه مرتضوي‌ها در شهرکرد اعتباراتي پيش‌بيني شد که قرار بود در صورت همکاري ادارات کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و راه و شهرسازي، شهرداري نيز ۱۰۰ ميليون تومان اعتبار هزينه کند، اما به علت عدم‌همکاري آن دو دستگاه اعتبار پيش‌بيني شده براي تکميل پروژه امامزادگان دوخاتون(س) هزينه مي‌شود.

وي گفت: ۳ ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان بودجه از محل درآمد مازاد فروش اموال غيرمنقول جهت خريد تجهيزات ديتا، خريد تجهيزات نظارت تصويري و استانداردسازي جايگاه سي‌ان‌جي پيش‌بيني شده است که مي‌تواند در راستاي هوشمندسازي شهر کمک کند.

عليپور با اشاره به فراخوان کميته حسابرسي سال ۹۹ شهرداري افزود: موسسه حسابرسي اصول‌نگر آريا برنده اين مناقصه شد.

عليرضا توکلي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه خريد تجهيزات براي شهرداري ازجمله اقدامات زيرساختي و راهبردي است و  شرايطي که براي ايجاد يک شهر هوشمند لازم است را فراهم مي‌کند، بيان کرد: کرونا براي ما يک زنگ خطر بود تا بتوانيم به سمت ايجاد شهر هوشمند حرکت کنيم و خدمات شهرداري به‌صورت الکترونيکي و سايت به مردم ارائه شود.

وي گفت: معماري بناها در شهر بايد به گونه‌اي باشد که از لحاظ ظاهر و هزينه براي شهروندان قابليت اجرا داشته باشد.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به تعيين تکليف وضعيت آتش‌نشان‌ها خاطرنشان کرد: کارکنان آتش‌نشاني بايد از ساير کارشناسان ادارات و سازمان‌ها متفاوت باشند و از لحاظ توانمندي در مرحله‌ي بالايي قرار گيرند بنابراين در  جذب آتش‌نشان بايد به توانمندبودن افراد توجه شود.

بلالي با اشاره به اصلاح سرويس بهداشتي ميدان امامزادگان دوخاتون(س) گفت: در صورت امکان اعتباراتي براي بازسازي و اصلاح اين پروژه پيش‌بيني شود.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه بيان کرد: براي اصلاح و مرمت خانه مرتضوي‌ها بايد مبلغي پيش‌بيني تا در صورت همکاري و نياز هزينه شود.

وي گفت: با توجه به شرايط کرونا امسال برنامه‌هاي فرهنگي آن‌گونه که بايد در دهه اول محرم برگزار نشد بنابراين هفته دفاع مقدس و اربعين حسيني امسال بايد متفاوت‌تر از هرسال در جهت فضاسازي شهر تلاش شود.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه با اشاره به برخورد شهرداري با متخلفاني که پارکينگ در واحد مسکوني خود در نظر نگرفته‌اند، گفت: در صورت اصلاح ارزش‌هاي معاملاتي بخشي از مشکلات شهر ازجمله کمبود پارکينگ رفع مي‌شود

وي با اشاره به انتخاب شرکت خدمات شهري بيان کرد: امتيازاتي که براي انتخاب پيمانکار در نظر گرفته شده بايد به درستي بررسي و محاسبه شود تا فرد توانمند انتخاب شود

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: در تلاش هستيم که بتوانيم از ظرفيت نيروهاي آتش‌نشاني تعديل شده که بيشتر آن‌ها هم قهرمانان ورزشي هستند بهره‌مند شويم.

وي گفت: علي‌رغم اينکه با کمبود نيرو به ويژه در سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني مواجه هستيم، متاسفانه در حال حاضر اجازه جذب نيروهاي شرکتي را نداريم.

اجراي 10 برنامه محوري مشارکتي به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعين حسيني

اکبر ايازي مدير ارتباطات شهرداري شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به فضاسازي شهر به مناسبت هفته دفاع مقدس بيان کرد: استفاده از تصاوير رزمندگان استان، برجستگي لوگو چهلمين سالگرد دفاع مقدس و شعار « ما قوي هستيم» در تمام تبليغات استفاده مي‌شود.

وي با اشاره به اقدامات واحد مديريت ارتباطات شهرداري به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: ديدار شهردار با تعدادي از جانبازان و خانواده شهدا، نصب ۳ هزار متر ريسه و ۱۰۰ پرچم ايران، بروزرساني پرچم‌هاي اهتزار، نصب پرچم بر پايه‌هاي برقي، دعوت از رزمندگان جهت خاطره‌گويي دوران دفاع مقدس در شوراي شهر و شهرداري، تسطيح و آماده‌سازي کامل محل برپايي موزه دفاع مقدس در پارک تهليجان شمالي و همکاري و پشتيباني از مراسم غبارروبي و عطرافشاني قبور مطهر شهدا از جمله برنامه‌هاي پيش‌بيني شده به مناسبت هفته دفاع مقدس مي‌باشد.

ايازي ادامه داد: طراحي فضاي جبهه و جنگ بر روي يکي از اتوبوس‌هاي درون‌شهري، فضاسازي و نصب داربست فلزي درمحل برپايي موزه دفاع مقدس، تامين بخشي از هزينه‌هاي تهيه تصاوير شهداي دفاع مقدس جهت استقرار در ميعادگاه نمازجمعه شهرکرد از ديگر برنامه‌هاي مديريت ارتباطات شهرداري شهرکرد است.
 
وي با بيان اينکه ۱۰ برنامه محوري با همکاري ۱۰ هيئت شاخص به‌مناسبت اربعين حسيني برگزار مي‌شود، تصريح کرد: هيئت‌هاي مذهبي شاخص و فعال شهر مورد حمايت و پشتيباني مجموعه مديريت شهري قرار خواهند گرفت.

توزيع 200 بسته فرهنگي همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس

رضا رياحي سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: نصب ۱۰۰ پرچم ميله‌اي و اهتزاز و چاپ و نصب ۱۵۰ متر بنر در قالب تابلوي پازلي در دهه نخست محرم و اجراي نماهنگ با موضوع عاشورا اقدام شد، همچنين فضاسازي شهري، همکاري با نهادهاي فرهنگي در فضاسازي شهر، تجليل از ۳ رزمنده دوران دفاع مقدس و توزيع ۲۰۰ بسته فرهنگي از جمله برنامه‌هاي اين سازمان در هفته دفاع مقدس مي‌باشد
 

کد خبر: 62688 نمایش: 27

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.