رفتارهاي تبليغاتي نمي‌تواند مشکلات شهرکرد را رفع کند؛ برخورد با سدمعبر کنندگان سليقه‌اي نباشد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/17
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: براي رفع مشکلات هر بخش بايد برنامه‌ريزي لازم انجام شود چراکه با برخوردهاي تبليغاتي و پوپوليستي نمي‌توان مشکلات را رفع کرد.

فرهاد رئيسي در دويست و هشتاد و پنجمين جلسه علني شورا با اشاره به لزوم بررسي دقيق پرونده‌هاي شهرداري در کميسيون‌هاي تخصصي اظهارداشت: زماني که رأي در کميسيون صادر و بعد از آن در صحن علني شورا مطرح مي‌شود تنها يک رأي موافق و يک رأي مخالف نظرات خود را بايد اعلام کنند چرا که کميسيون‌ها بررسي لازم را انجام و نياز به بررسي دوباره نمي‌باشد.

وي با اشاره به در پيش‌رو بودن انتخابات شوراي دوره ششم افزود: در برخي موارد کمک‌هايي به هيئت‌هاي مذهبي، ورزشي و... از سوي شهرداري انجام که برخي‌ها احساس مي‌کنند در راستاي کار انتخاباتي است بنابراين بايد به شهرداري ابلاغ تا اينگونه کمک‌ها در قالب ماده ۱۷ مطرح و بررسي شود.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه متاسفانه شرايط اجراي پروژه‌ها درسطح شهر مطلوب نيست، خاطرنشان کرد: سازمان عمران و بازآفريني شهري بايد در صحن علني شورا گزارشي از وضعيت پروژه‌ها ارائه و در راستاي احياء بافت قديمي چالش‌تر و شهرکرد يک مديريت تخصصي به صورت مشترک توسط سازمان عمران و بازآفريني شهري و سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي ايجاد شود.

رئيسي با اشاره به اهميت حقوق شهروندي ادامه داد: اگر بخواهيم يک شهر سالم، سرزنده و با‌نشاط داشته باشيم بايد حقوق شهروندان را رعايت کنيم.

وي با اشاره به وظايف واحد پيشگيري و رفع تخلفات شهرداري شهرکرد گفت: رفع سدمعبر، اجراي ضوابط ساختماني، رعايت ايمني در ساخت و سازها و ايجاد شناسنامه براي ساختمان‌ها از مهم‌ترين وظايف واحد پيشگيري و رفع تخلفات مي‌باشد بنابراين بايد نسبت به انجام وظايف خود دقت داشته باشند چرا که ساختمان‌هايي در حال ساخت است که پيمانکار و شرکت آن مشخص نيست.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: گراني مسکن سبب شده تا تعداد دعاوي حقوقي افزايش يابد و ساخت و سازها در اراضي خارج از محدوده انجام شود بنابراين بايد از اين مشکلات جلوگيري تا اراضي که ذخاير آينده هستند، حفظ شوند.

رئيسي با بيان اينکه شهر گسترش يافته و نياز به نظم‌دهي دارد، گفت: اين نظم‌دهي بايد با شرايط اقليمي همخواني داشته باشد و براي هر بخش برنامه‌ريزي شود چراکه به صورت پوپوليستي و تبليغاتي نمي‌توان کار کرد و براي اجراي قانون نبايد تفاوت قائل شد و شورا در راستاي برخورد با متخلفان دخالت نکند.

وي افزود: با حفظ حرمت تمام شهروندان بايد با سدمعبر کنندگان برخورد و در راستاي برخورد با متخلفان اطلاع‌رساني لازم از سوي رسانه‌ها از جمله صدا و سيما و با نصب بنر در سطح شهر انجام شود.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: همه واقف هستيم که واحد پيشگيري و رفع تخلفات يکي از پرکارترين واحد‌هاي شهرداري است و براي ساماندهي شهر بايد برنامه‌ريزي لازم صورت پذيرد اما نبايد سليقه‌اي عمل شود.

رئيسي با بيان اينکه برخورد قهري پاسخ‌گوي رفع مشکلات نيست، خاطرنشان کرد: در بافت سنتي شهر و محله کاشاني بايد قوانين يکسان رعايت و اين بافت حفظ شود چرا که محله کاشاني يک بافت جديد و يک برند براي شهر است که بايد از بروز مشکلاتي مانند سدمعبر جلوگيري شود.

نظارت دقيق بر ساخت و سازها در شهرکرد وجود ندارد

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: کمبود نيرو در واحد پيشگيري و رفع تخلفات شهرداري يک مشکل است اما مشکل اصلي در کيفيت کار مي‌باشد و با توجه به اينکه حال شهر خوب نيست و ايمني کامل در ساخت و سازها وجود ندارد نظارت کامل هم توسط اين واحد انجام نمي‌شود.

وي افزود: نابساماني در پياده‌روها روح و روان مردم را دچار مشکل کرده است بنابراين در راستاي ساماندهي پياده‌روها بايد اقدامات لازم انجام شود.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه بخشي از امورات واحد پيشگيري از تخلفات بايد برون‌سپاري شود، خاطرنشان کرد: نيروي انتظامي نيز بايد براي پيشگيري و رفع تخلفات همکاري لازم را با شهرداري داشته باشد.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه با بيان اينکه يک بهم‌ريختگي در شهر ايجاد شده است، تصريح کرد: زماني که نخاله‌‌هاي ساختماني در معابر و کوچه‌ها وجود دارد بايد توسط افراد جمع‌آوري شود اما متاسفانه در سيستم شهرداري افرادي هستند که اجازه برداشت اين نخاله‌ها را نمي‌دهند و کار را برعهده شهرداري مي‌گذارند.

وي با بيان اينکه شهردار شهرکرد به عنوان سکان‌دار مديريت شهري بايد تدبيري بيانديشد، افزود: کمبود نيروي انساني در واحد پيشگيري و رفع تخلفات وجود دارد و برخي از نيروها کار از توانشان خارج است بنابراين بايد برون‌سپاري انجام و يا نيروي مناسب و کمکي به اين واحد اعزام شود.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه با بيان اينکه مشکلات شهر بايد ريشه‌اي رفع شود، گفت: براي مجتمع فناوران۲ حدود دوهزار نفر ثبت‌نام کردند که واگذاري زمين به ۶۰۰ نفر انجام و ۱۴۰۰ نفر ديگر باقي مانده‌اند، همچنين کارگاه‌هاي پراکنده در سطح شهر وجود دارد که قرار بود به قطب صنعتي انتقال شوند و کار نيمه تمام ماند و يکي‌ديگر از مشکلات، عدم صدور پروانه ساختماني براي صنايع حوضچه‌اي است که اين املاک کارگاهي هستند و ممکن است با صدور پروانه تغييرکاربري از سوي مالکان انجام شود بنابراين بايد براي رفع اين مشکلات تدابيري اتخاذ گردد.

حيدر عليپور عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه بيان کرد: نيروهاي واحد پيشگيري و رفع تخلفات شهري تمام تلاششان را براي رفع مشکلات شهر به ويژه رفع سدمعبر انجام مي‌دهند اما در ابتدا بايد فرهنگ‌سازي انجام و بعد از آن مکاني براي انتقال کارگاه‌هاي پراکنده پيش‌بيني شود.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه واحد پيشگيري و رفع تخلفات تاکنون خوب عمل کرده و کمبود نيرو يکي از مشکلات اين واحد است، گفت: رفع سدمعبر بايد در اولويت کار اين واحد قرار گيرد.

برون سپاري واحد پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري شهرکرد

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد نيز در ادامه جلسه بيان کرد: در راستاي برگزاري مراسم دهه اول محرم تجهيزاتي در اختيار هئيت‌هاي مذهبي قرار داده شد که تمام آنها با مصوبه شورا انجام شده است.

وي با اشاره به ايجاد سدمعبر توسط خودروها افزود: پارک خودروها در معابر به ويژه در محله خواجه‌نصير مشکلاتي را ايجاد کرده است که مي‌طلبد واحد پيشگيري از تخلفات شهرداري با همکاري پليس راهور برخوردهاي لازم را انجام دهند.

شهردار شهرکرد با اشاره به برون‌سپاري واحد پيشگيري از تخلفات گفت: برون‌سپاري اين واحد در دستور کار شهرداري قرار دارد اما مي‌طلبد شوراي شهر براي رفع بخشي از مشکلات شهر، سازمان نظام مهندسي و اداره کل راه و شهرسازي را به صحن علني شورا دعوت کند تا هماهنگي‌هاي لازم انجام شود.

عبدالغني تصريح کرد: ضعف‌ها و انتقادات را مي‌پذيريم اما براي رفع مشکلات شهر، شهرداري به تنهايي نمي‌تواند اقدامات را انجام دهد.

ماشين‌هاي دوره‌‌گرد حاشيه کمربندي ۱۵ خرداد ساماندهي مي‌شود

مجيد مرداني معاون واحد پيشگيري از تخلفات شهرداري شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: طرح انضباط اجتماعي در راستاي پيشگيري از حوادث اجتماعي و جلوگيري از سدمعبر در حال اجرا است.

وي گفت: در راستاي اطلاع رساني، بنرهايي در سطح شهر نصب و به مغازه‌داراني که سدمعبر کردند تذکرات لازم داده شد و آن‌هايي که توجه نداشتند مغازه آن‌ها پلمپ که بعد از اخذ تعهد مغازه‌ها بازگشايي شد.

مرداني افزود: جمع‌آوري مصالح ساختماني خيابان اميرکبير، ساماندهي کيوسک‌هاي سه‌راهي خوزستان و جمع‌آوري کيوسک‌ها در بافت قديم از جمله اقدامات انجام شده بوده و ساماندهي ماشين‌هاي دوره‌گرد حاشيه کمربندي ۱۵ خرداد و بلوار رهبر نيز در دستور کار قرار دارد.

کد خبر: 62675 نمایش: 65

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.