فضاي سبز شهرکرد در حال نابودي است؛ استفاده از پساب راهکاري جهت حفظ فضاي سبز

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/16 09:40:49
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: عدم توجه به فضاي سبز سبب نابودي آن مي‌شود بنابراين استفاده از پساب براي حفظ آن امري ضروري است.

فرهاد رئيسي در دويست و هشتاد و چهارمين جلسه علني شوراي شهر با اشاره به رفع مشکلات بانک شهر با شهرداري اظهارداشت: بايد به سمت و سويي حرکت کنيم که بتوانيم مشکلات را رفع و پروژه برج دوقلو تعيين تکليف و به نتيجه برسد.

وي با اشاره به استفاده از پساب براي آبياري فضاي سبز افزود: همکاري شرکت آب و فاضلاب استان در راستاي استفاده از پساب براي آبياري فضاي سبز مي‌تواند کمک چشمگيري به شهر کند.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: توجه به فضاي سبز امري ضروري است که اگر تدبيري انديشيده نشود درختان خشک و نابود مي‌شوند.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه گفت: فضاي‌سبز شهرکرد به علت کمبود آب در حال نابودي است بنابراين مي‌طلبد همکاري لازم از سوي شرکت آب و فاضلاب استان براي استفاده از پساب انجام شود.

عليرضا توکلي  عضو شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به آماده‌سازي منظريه توسط بنياد مسکن انقلاب اسلامي بيان کرد: موضوع آماده‌سازي در قانون يک تعريف دارد و قراردادي که بين بنياد مسکن و راه و شهرسازي منعقد شده است همه مباحث آماده‌سازي را ندارد.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به مصوبه‌ها جهت صدور پروانه صنايع حوضچه‌اي افزود: عدم صدور پروانه براي صنايع حوضچه‌اي يک نارضايتي ايجاد کرده است بنابراين مي‌طلبد آماده‌سازي اين اراضي تعيين تکليف تا شهرداري نسبت به صدور پروانه ساختماني اقدامات لازم را انجام دهد.

وي با اشاره به پاسخ مکاتبات گفت: شهرداري بايد پاسخ نامه‌ها و مکاتبات را به صورت شفاف اعلام کند تا سبب ايجاد ابهام نشود.

حيدر عليپور عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه گفت: مجموعه مديريت شهري و سازمان‌هاي تابعه تحت يک مجموعه واحد با شرکت آب و فاضلاب فعاليت‌ها را اجرا مي‌کند و اين دو اداره مکمل‌ يکديگر هستند.

وي افزود: حوادثي که توسط شرکت آب و فاضلاب استان رفع مي‌شود و حفاري صورت مي‌پذيرد نبايد آسفالت را با نخاله‌هاي ساختماني ترکيب کند بنابراين اين موضوع بايد به پيمانکار شرکت آب و فاضلاب تذکر داده شود.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در سخنان پيش از دستور خود بيان کرد: از مسئولان استان به ويژه استاندار محترم و راه و شهرسازي و شرکت آب و فاضلاب درخواست داريم تا ارتباط بيشتري با شهرداري داشته باشند تا بتوانيم مشکلات را برطرف کنيم.

وي با اشاره به مشکلات سدمعبر افزود: بيشتر سدمعبرها در خيابان‌ها به ويژه خيابان فردوسي پياده‌رو را کاملا مسدود کرده و معضلاتي را براي مردم به وجود آورده است.

عضو شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه طي دو سال گذشته هيچ کار مثبتي در شهر انجام نشده و مديريت زمان در صحن علني شورا مورد توجه نبوده است، خاطرنشان کرد: موضوعاتي که در صحن علني مطرح مي‌شود يک راي مخالف و يک راي موافق بايد نظر دهد و نتيجه نهايي توسط رئيس و نايب رئيس شورا اعلام شود تا در  جلسات بتوانيد به موضوعات و مباحث بيشتر رسيدگي شود

بلالي با اشاره به مشکلات قرارداد شهرداري با بانک شهر گفت: با ابطال قرارداد به جايي نخواهيم رسيد بنابراين مي‌طلبد موضوع اقاله مطرح و پيگيري شود.

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به مشکلات شهرداري با شرکت آب و فاضلاب استان بيان کرد: شرکت آب و فاضلاب بايد برنامه زمانبندي جهت حفاري‌ها در سطح شهر را به شهرداري اعلام تا برنامه‌ريزي‌هاي لازم در اين خصوص انجام شود.

وي افزود: در راستاي رفع مشکلات بين دو اداره نيز جلسه مشترکي بايد برگزار و يک وحدت رويه جهت ارائه خدمات تصميماتي اتخاذ گردد.

شبکه آب ناحيه غرب شهرکرد اصلاح مي‌شود

پرويز کرمي معاون پشتيباني شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختياري نيز در ادامه جلسه بيان کرد: سال گذشته يک ميليارد و ۸۰۰ ميليون تومان اعتبار به تبصره ۳ تخصيص يافت و ۳ ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان هم مجددا اضافه و در سطح شهر هزينه شد که جهت حفاري‌ها ۳۱۴ ميليون تومان به شهرداري پرداخت شد‌.

وي با بيان اينکه در راستاي توسعه شبکه فاضلاب در منظريه و سطح شهر نيز ۱۷۰ ميليون‌ تومان هزينه شد، افزود: در مناطقي مانند ميرآباد که در پيک مصرف با کمبود آب مواجه بودند ۸ فشارشکن نصب و امسال شاهد يک توزيع عادلانه در  بحث مصرف آب بوديم.

معاون پشتيباني شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختياري با اشاره به اجراي ۸ کيلومتر شبکه فاضلاب در ناحيه غرب تصريح کرد: حدود ۱.۵ کيلومتر ديگر شبکه فاضلاب در چالشتر‌ وجود دارد که امسال تکميل مي‌شود.

کرمي با بيان اينکه اصلاح شبکه آب ناحيه غرب با ۴۰۰ ميليون تومان اعتبار در حال انجام است، ادامه داد: شبکه آب اشکفتک و چالشتر‌ کاملا فرسوده است که در حال اصلاح و تعمير مي‌باشد اما شبکه آب مهديه کاملا اصلاح و بازسازي شده است که در همين راستا از تبصره ۳ حدود ۴۰۶ ميليون تومان در ناحيه غرب هزينه شده است.

وي گفت: در سال جاري ۵ کيلومتر شبکه فاضلاب و ۸ کيلومتر اصلاح شبکه آب داريم که عمده آن در ناحيه غرب است.
 
 
کد خبر: 62669 نمایش: 39


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.