شهردار در عزل و نصب‌ها مستقل است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/02 09:13:35
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: شهردار در انتصابات مستقل است، اما انتصابات پي در پي در شهرداري سبب مي‌شود تا آرامش درون سازماني از بين برود.

حيدر عليپور در دويست و هشتاد و يکمين جلسه علني شوراي شهر اظهارداشت: با توجه به انتصابات امروز در مجموعه شهرداري بايد آرامش دروني در سازمان برقرار شود چرا که در سيکل و روند اداري، انتصابات پي در پي آسيب‌پذير مي‌شود‌.

وي با اشاره به بررسي دقيق پرونده‌هاي حقوقي افزود: پرونده‌هاي املاک در واحد حقوقي شهرداري بايد دقيق بررسي و در صورت توافق شهرداري و مالک، جهت صدور راي پرونده به شورا ارسال شود.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: شهردار در انتصابات مستقل است و نبايد شورا در عزل و نصب‌ها دخالتي داشته باشد اما مي‌طلبد افرادي که منصوب مي‌شوند نسبت به افراد قبلي توانمندتر و در راستاي تحول و ارتقاء باشد.

شريفي با اشاره به بررسي پرونده‌هاي حقوقي ادامه داد: واحد حقوقي بايد نسبت به بررسي پرونده‌ها وقت بيشتري اختصاص دهد تا حق و حقوقي از مردم و شهرداري تضييع نشود.

فرهاد رئيسي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداري بايد در برخي پرونده‌ها تصميمات قاطع بگيرند اما توپ را به ميدان شورا مي‌اندازد، بنابراين مي‌طلبد بررسي‌هاي لازم در خصوص پرونده‌ها در شهرداري انجام شود‌.

وي بابيان اينکه شورا بايد نظارت داشته باشد و نبايد حکم صادر کند، افزود: پرونده‌ها به شوراي شهر ارسال نگردد مگر آنکه حقي از فردي ضايع شده باشد که ما به عنوان مدعي موضوع را پيگيري مي‌کنيم.

رئيسي با اشاره به انتصابات شهرداري شهرکرد گفت: با توجه به اينکه شهردار در عزل و نصب‌ها مستقل است بنابراين شورا هيچ گونه دخالتي در انتصابات نداشته است.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه گفت: اعضاي شورا در بررسي پرونده‌هايي که از سوي شهرداري ارجاع مي‌شود تنها مي‌توانيم نظرات و پيشنهادات را ارائه نمايند و شهرداري براساس ضوابط و مقررات اقدامات لازم را انجام دهند.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: کليات طرح اصلاح کف‌سازي بلوار فرهنگ در ميرآباد غربي با ۸۰۰ميليون تومان اعتبار و فروش ۱۰ قطعه زمين از املاک شهرداري و انتشار فراخوان و جذب سرمايه‌گذار ۴ طرح سرمايه گذاري موافقت شد.
 
 
کد خبر: 62643 نمایش: 69


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.