معافيت مستأجران شهرداري شهرکرد از پرداخت ۲۰ درصد اجاره بهاء به مدت ۲ ماه

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/05/27 09:26:10
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: در راستاي حمايت از مستأجران شهرداري به دليل جبران خسارت در زمان شيوع ويروس کرونا طرح معافيت ۲۰ درصد اجاره بهاء تصويب شد.

حيدر عليپور در دويست و هشتادمين جلسه علني شورا با اشاره به فرارسيدن ماه محرم اظهارداشت: جهت اجراي برنامه‌هاي عزاداري در ماه محرم، پيرو مصوبات ستاد کرونا هستيم و سلامت شهروندان براي ما در اولويت قرار دارد.

وي افزود: با توجه به مراجعه هئيت‌هاي مذهبي به مجموعه مديريت شهري جهت فضاسازي شهر در ايام محرم شهرداري همکاري لازم را انجام دهد.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري بيان کرد: کليات طرح خريداري۲۰ دستگاه اتوبوس با ۵۰ ميليارد تومان اوراق اسلامي تصويب و اقدامات لازم از سوي سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري انجام شود‌.

عليپور با اشاره به پيش‌بيني سرفصل بودجه شهرداري جهت کمک به خسارت ديدگان خاطرنشان کرد: باتوجه به شرايط کرونا و خسارت مستأجران شهرداري، کليات طرح معافيت ۲۰ درصد اجاره بهاء مستأجران براي مدت ۲ ماه تصويب و اقدامات لازم توسط شهرداري انجام شود‌.

وي با اشاره به وضعيت موجود فضاي سبز شهري گفت: ظرف مدت يک هفته آينده بايد درختان خشک شده از سطح شهر جمع‌آوري و جهت حفظ فضاي سبز موجود اقدامات لازم انجام شود.

آماده همکاري با ستاد کرونا هستيم

طيبه شريفي نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: در راستاي حفظ سلامت شهروندان شوراي شهر آمادگي لازم جهت همکاري با ستاد کرونا را در ايام محرم دارد.

وي با بيان اينکه موافق با نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري هستيم، افزود: بايد نحوه بازپرداخت اوراق به صورت دقيق بررسي و برنامه‌ريزي لازم انجام شود.

اعتبارات مورد نياز به سازمان سيما، منظر و فضاي‌سبز شهري تزريق شود

فرهاد رئيسي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه گفت: يکي از تکاليف شوراي شهر حفظ سلامت شهروندان است که بايد تلاش کنيم تا اين بيماري کنترل شود‌.

رئيسي ضمن موافقت با معافيت ۲۰ درصدي اجاره مستأجران به مدت ۲ ماه گفت: بسياري از مستأجران شهرداري در اين مدت دچار خسارت شده و بضاعت چنداني ندارند بنابراين نيازمند يک قانون حمايتي هستند که معافيت ۲۰ درصد اجاره‌بهاء بسيار خوب است.

عضو شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به مشکلات فضاي‌سبز شهري ادامه داد: يکي از مشکلات فضاي‌سبز تعريف پروژه‌هاي جديد است که انجام آن و زيبا‌سازي شهر نياز به اعتبار دارد و نمي‌توان هزينه آن را قطره چکاني پرداخت کرد و مشکل ديگر نگهداري فضاي سبز است که اعتبار زيادي نياز دارد چرا که درختان سطح شهر دچار يک تنش آبي شده‌اند و اگر اين تنش برطرف نشود درختان خشک مي‌شوند.

وي افزود: سيستم آبياري سازمان نيز فرسوده شده و بايد تدبيري انديشيده شود تا سريعا مشکلات اين حوزه برطرف شود .
عليرضا توکلي عضو ديگر شوراي اسلامي گفت: پيشنهادات شوراي شهر بايد به ستاد کرونا اعلام شود اما با اين حال تصميم نهايي با ستاد کرونا است و شوراي شهر هم پيرو مصوبات ستاد است.

سلامت مردم در ايام محرم مهم‌ترين اولويت است

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: اولويت شوراي شهر در اين روزهاي کرونايي‌ حفظ سلامت مردم است بنابراين هرچه سريع‌تر بايد مصوبات ستاد کرونا ابلاغ شود.

وي با اشاره به مديريت خوب سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري در شرايط سخت گفت: در حال حاضر ۱۴۰۰ دستگاه تاکسي درون شهري و ۱۲۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصي و دولتي در شهرکرد فعال است که در اين شرايط سخت اين سازمان به خوبي فضا را مديريت کرده است.

آبياري فضاي سبز شهري توسط تانکر انجام شود

امامقلي بلالي با اشاره به اقدامات شهرداري جهت رفع سدمعبر در شهر بيان کرد: برخورد شهرداري با مختلفاني که سدمعبر کرده‌اند مطلوب بوده اما بازاريان و کسبه سدمعبر زيادي مي‌کنند که در اين راستا بايد تدابيري انديشيده شود.

وي با اشاره به خشک شدن فضاي سبز افزود: حتي اگر تامين اعتبار جهت آبياري و لوله‌گذاري آب انجام شود اجراي عمليات زمان‌بر است بنابراين مي‌طلبد تانکرهايي براي آبياري فضاي سبز و درختان خريداري و آبياري فعلا توسط تانکر انجام شود.

بلالي گفت: با توجه به اينکه در آستانه ماه محرم هستيم بايد مکاتبات لازم با ستاد کرونا استان انجام تا مصوبات سريعا ابلاغ و برگزاري مراسمات تعيين تکليف شود‌ و بايد سلامت مردم در اولويت قرار داده شود.

عضو شوراي اسلامي شهرکرد افزود: سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر بايد نسبت به خريد اتوبوس هرچه سريع‌تر اقدام کند چرا که هر روز قيمت‌هاي ناوگان افزايش مي‌يابد.

حميد فتح‌اللهي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: حمايت از مستأجران شهرداري بسيار خوب است چرا که بسياري از مستأجران به علت تعطيلي بازار و پارک‌ها در اين مدت دچار خسارت شدند.

وي با اشاره به کمک شهرداري به هيئت‌هاي مذهبي گفت: کمک‌ها جهت فضاسازي شهر انجام مي‌شود اما هئيت‌هاي مذهبي و مردم و حتي مجموعه مديريت شهري بايد پيرو مصوبات ستاد کرونا باشند.

فتح‌اللهي با اشاره به وضعيت فضاي‌سبز شهري ادامه داد: وضعيت امروز فضاي سبز شهرکرد واقعيت تلخ و ناراحت کننده‌‌اي است.
 

 
 
کد خبر: 62630 نمایش: 67


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.