نوسانات بودجه شهرداري شهرکرد زياد است/ زنگ خطر نابودي فضاي سبز

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/05/26 09:27:53
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نوسانات بودجه شهرداري بسيار زياد بوده است.

حيدر عليپور امشب در دويست و هفتاد و نهمين جلسه علني شوراي شهر در سخنان پيش از دستور خود با اشاره به کاهش اعتبارات شهرداري اظهارداشت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نوسانات بودجه و درآمد شهرداري بسيار زياد بوده و علت اين امر عدم صدور پروانه ساخت و لغو کميته انطباق است‌.

وي با بيان اينکه زنگ خطر در فضاي سبز به صدا درآمده است، افزود: بيشتر درختان سطح شهر در حال خشک شدن است و اگر فضاي سبز به سمتي برود که خشک شود ديگر نمي‌توان خسارت آن را جبران کرد.

رئيس‌ شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: عوامل از بين رفتن و عدم رونق فضاي سبز بايد شناسايي شود تا بتوان وضعيت موجود را حفظ کرد.

عليپور با اشاره به تعهدي که صدا و سيما از متقاضيان ساخت و ساز در محدوده اين سازمان دريافت مي‌کند، خاطرنشان کرد: شهرداري بايد نامه مکتوب ارسال و در صورت عدم پاسخ از سوي صدا و سيما، شهرداري پروانه ساختماني را طبق قانون و ضوابط خود صادر کند.

حال شهر خوب نيست

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه با بيان اينکه حال شهر خوب نيست، گفت: استاني که خود سرچشمه منابع آبي و داراي خاک حاصلخيز مي‌باشد فضاي‌سبز آن در حال از بين رفتن است که بايد شهرداري نظارت و مديريت کند‌.

وي با بيان اينکه برخي پيمانکاران تخصص کافي را ندارند، افزود: در راستاي حفظ و توسعه فضاي سبز مي‌توان از ظرفيت جوانان رشته‌هاي جهادکشاورزي و منابع‌طبيعي استفاده و يا براي انتخاب پيمانکار پارامترهايي پيش‌بيني شود که پيمانکاران متخصص به کار گرفته شوند.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه اصول شهرسازي بايد در شهر حاکم شود، ادامه داد: بخش عمده مشکلات شهري به کميسيون ماده ۱۰۰ و واحد پيشگيري از تخلفات شهرداري بازگشت داده مي‌شود که مي‌طلبد اين واحد از لحاظ نيروي انساني تقويت تا بتواند به تخلفات رسيدگي کند‌.

شريفي گفت: همه مشکلات به دليل کمبود اعتبارات نيست بلکه براي رفع مشکلات بايد داراي ذوق و صاحب فکر و انديشه باشيم.

نظارت بر بي‌بند و باري‌ها در ساخت و سازها

فرهاد رئيسي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به در پيش‌رو بودن ماه محرم بيان کرد: با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني براينکه جهت برگزاري مراسمات ايام محرم هرچه ستاد کرونا اعلام کند، پيرو همان هستيم بنابراين ستاد کرونا بايد به صورت کامل نحوه برگزاري مراسمات را اعلام کند.

وي افزود: شهرداري با همکاري هيئت‌هاي عزاداري نقش مهمي در برپايي مراسمات و فضاسازي شهر دارد که براي سپاه پوش نمودن سطح شهر بايد يک هماهنگي وجود داشته باشد.

عضو شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه شهرکرد يک شهر بزرگ است اما توسعه نيافته است، تصريح کرد: ساختمان‌هاي بزرگي که امروز ساخته و سبب رونق اقتصادي مي‌شود بسيار خوب است اما بي‌بند و باري‌هاي زيادي در ساخت و سازها انجام مي‌شود که در هيچ کجا ديده نمي‌شود.

رئيسي با اشاره به اينکه پياده‌روها دست خوش تغيير شده‌اند، گفت: در صورت تأمين نيروي انساني واحد پيشگيري از تخلفات شهرداري مي‌توان جلوي تخلفات را گرفت و برخوردهاي لازم انجام شود.

شهرداري, فضاهاي باز را جهت استفاده هيئت‌هاي عزاداري در ايام محرم پيش‌بيني کند

مصطفي حيدري عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: با توجه به اينکه در آستانه ماه محرم هستيم و ويروس کرونا اجازه برگزاري مراسمات گسترده را نمي‌دهد مي‌طلبد شهرداري فضاهاي باز را با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اختيار هيئت‌ها قرار دهد‌.

وي با اشاره به از بين رفتن فضاي‌سبز گفت: فضاي‌سبز امروز شهر حاصل چند ماه نيست بلکه ثمره سوء مديريت‌ها در گذشته بوده است. عضو شوراي اسلامي شهرکرد تصريح کرد: در راستاي استفاده از پساب فاضلاب روستاي بهرام‌آباد براي فضاي سبز رايزني‌هاي لازم با شرکت آب و فاضلاب استان انجام و آماده همکاري است.

حيدري ادامه داد: سرپرست فعلي سازمان سيما، منظر و فضاي‌سبز شهري شهرداري طي چند ماه اخير تلاش‌هاي خوبي جهت حفظ فضاي سبز کرده است که جاي تقدير دارد.

عليرضا توکلي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: در راستاي رفع مشکلات شهري بايد وفاق فکري داشته باشيم و با وحدت بين ارکان مي‌توان تحول در شهر ايجاد کرد.

امامقلي بلالي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد گفت: اعضاي شورا بايد به صورت دسته جمعي تصميم‌گيري کند و در راستاي رفع مشکلات نظرات در صحن علني مطرح و مصوبات لازم اخذ شود.
 
 
کد خبر: 62626 نمایش: 65


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.